SKIALPINIZMUS.sk

List sponzorom

Vážení záujemcovia o sponzoring,

ako úspešní športovci v skialpinizme,  ponúkame Vám možnosť profesionálnej propagácie Vašej spoločnosti. Uvítame sponzorstvo v akejkoľvek forme, ktoré nám pomôže a podporí našu činnosť.

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je zmesou atletickej vytrvalosti, lyžiarskych schopností i horolezectva. Orientácia v horskom teréne je taktiež veľmi dôležitá. Pretekári zdolávajú trať na lyžiach a stúpajú do kopcov pomocou tzv. "tuleních" (stúpacích) pásov. Používa sa aj horolezecká výstroj ako prilba, sedačka, batoh, cepín, horolezecké mačky a lano.
Pretekársky a rekreačný skialpinizmus si vo svete ako aj na Slovensku získava čoraz väčšiu popularitu. Na prvých oficiálnych Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v roku 2002 v Serre Chevalierre, získal Peter Svätojánsky  vo dvojici s M.Leitnerom  pre Slovensko bronzovú medailu. V roku 2007 sa stal Majstrom Kanady v skialpinizme a víťazom podujatia UIAA-ISMC High Range Classic. V sezóne 2008 obsadil 5. miesto na Majstrovstvách sveta v kategórii jednotlivcov. Na najprestížnejších,  skialpinistických, štvordňových  pretekoch sveta, Pierra Mente, sa stal spolu s partnerom víťazom jednej etapy a v celkovom hodnotení obsadili bronzovú pozíciu.
     Ako klub sa usilujeme čo najväčšou možnou mierou prispieť k zlepšeniu prípravy našich členov. Pravidelne organizujeme spoločné tréningy,  odovzdávame si poznatky zo športových oblastí, tréningové rady a v závislosti od možností klubu zabezpečujeme našim členom účasť na rôznych súťažných podujatiach ako aj inú pomoc.

Skialpinizmus má nádej, že bude začlenený medzi športy zimnej olympiády. Štáty ako Francúzsko, Švajčiarsko, či Taliansko investujú každý rok viac a viac prostriedkov na prípravu svojich reprezentantov a usilujú sa im vytvoriť čo najlepšie podmienky na tréning. Na Slovensku je zatiaľ situácia úplne iná a preto využívame aj  formu internetu pre získavanie sponzorov, ktorí nám môžu byť veľmi nápomocní.
Ponúkame Vám profesionálne reprezentovanie, propagáciu na svetových i domácich podujatiach  a samozrejme na tejto internetovej stránke.
Ak máte záujem o podrobnejšie informácie, veľmi rád ich s Vami prekonzultujem pri osobnom jednaní. Kontaktovať ma môžte prostredníctvom emailu: svatojan@gmail.com, alebo na telefónnom čísle: 0903 918 020.
S pozdravom
Peter Svätojánsky, predseda klubu

Fotogaléria

náhodná fotgrafia z galérie:

Podmienky na horách

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Hlavní partneri


Partneri


  ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA