SKIALPINIZMUS.sk

Články

14.2.2009 - ŠK www.skialpinizmus.sk víťazne na SEP!

Fotoalbum
ďalšie foto »

Včera (14.2.2009) sa v Zakopanom konalo 2. podujatie Stredoeurópskeho pohára (SEP) v skialpinizme - ALPIN SPORT SKI TOUR RACE! Meter nového snehu a štvrtý lavínový stupeň poriadne skomplikoval situáciu organizátorom. Preto sa trať, ktorá mala viesť až na Kasprow wierch zmenila na dvojokruh pre A kategórie a jeden okruh pre mladých a B kategórie.

Trať bola nezvyklá tým, že najviac výškových metrov sa nastúpalo s lyžami na batohu, úzkymi vysokohorskými chodníčkami. Profil zvyšku trate sa tiahol dolinou s miernym stúpaním.

Za náš klub sa na štart postavili v A kategórii Sveťo, Mišo, Lukáš; v B kategórii Miro a ja. Zastúpenie sme mali aj medzi kadetmi, kde štartoval náš nový člen Matúš Dianiš.

Najväčšie nádeje vkladáme do Sveťa. V prvom kole Stredoeurópskeho pohára obsadil "len" tretiu priečku a bolo vidieť, že potrebuje zvíťaziť. Cíti sa však pod psa. Chrípka ho ničí už štvrtý deň, je bledý a nie je mu veľmi do reči. Snažíme sa ho s Evkou rozveseliť, preladiť. Je nám však jasné, že najdôležitejšie je poriadne sa rozohriať a pripraviť dobrú taktiku. Myšlienky typu: čo ak chrípkou vyčerpané svaly nebudú stíhať za rýchlymi súpermi a tiež, že od víťaza sa očakáva len víťazstvo, sú zväzujúce. Netreba sa k ním vracať, treba myslieť na blížiaci sa štart. Evka robí ešte pár fotiek zo štartu, berie nám veci a presúva sa na miesto, kde sa bude vbiehať do druhého kola.
My štartujem, všetky kategórie naraz, a s lyžami na batohu bežíme asi 700 metrov.  Sveťo sa drží okolo 8.miesta, je to dobrá taktika. Prví prešlapávajú stopu, občas sa prestriedajú. Do striedania sa zapája aj Sveťo so svojím najväčším súperom, ale dobrým kamarátom, Jurajom. Z dobrej spolupráce sa im podarí vyťažiť náskok, chytá sa len Andrzej. V druhom kole už Sveťo uteká súperom a  záverečný úsek je zjazd, kde sa ťažko môže postaviť niekto do jednej stopy so Sveťom. Tak máme víťaza!

Dobrý pocit z víťazstva a skvelý obed s vynikajúcim koláčikmi rýchlo zaháňajú únavu.

Aj nám ostatným sa celkom zadarilo. Mišo bol 7., Lukáš 28., Miro 5., Matúš 7. a ja 2. Kedže sme z klubu dvaja na "bedni", poctivo čakáme 4 hodiny na vyhlásenie výsledkov. Tak debatujeme, fotíme pre sponzora a rozmýšľame o ďalších pretekoch.

Na Zakopané sadá tma, záľahy snehu a drevené garalské domčeky sú magické. Tešime sa domov, pod sprchu, k telke a podobne. Len Sveťo ide rovno po práce. Máme za sebou krásny deň, v krásnom prostredí, príjemnej atmosfére. Boli to veľmi pekné preteky.
Ďakujeme sponzorom i usporiadateľom z TOPRu a TatraTeamu.

Ďalšie fotky nájdete aj na:
http://www.podhale-sport.pl/s,menu,pol,podsport,1803.html

http://redir.netcentrum.sk/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Efotokreator%2Eeu%2Findex%2Ephp%3Fmact%3DNews%2Ccntnt01%2Cdetail%2C0%26cntnt01articleid%3D6%26cntnt01returnid%3D21

Prikladáme výsledky:

14.2.2009

Späť

Fotogaléria

náhodná fotgrafia z galérie:

Podmienky na horách

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Hlavní partneri


Partneri


  ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA