SKIALPINIZMUS.sk

Články

11.12.2008 - Zasnežení v Santa Caterine - 5.deň sústredenia

Fotoalbum
ďalšie foto »

Autor príspevku: ujo Miki

Celú
noc sneží a mne sa snívajú len príjemné a pokojné sny, s prítulnými babami. Asi nielen mne, pretože ráno sú všetci veselí a dokonca sa tešia na tréning. Raňajky nám chutia, dnes ako aj po iné dni, každý jedáva to isté, svoje. Paľo frfle, že on týždenný chlieb jesť nebude. Chodí vôkol neho niekoľko minút…, nakoniec si ho predsa len dáva s maslom a výborným syrom.

Takto doplnení energiou, všetci pobehujeme po izbe, ba aj po chodbách. Hľadáme oblečenie sušiace sa od večera na radiátoroch. Trvá nám veru to vychystanie, najmä dôchodcom - Paľovi a mne. Po takmer hodine sa teda niečo po ôsmej presúvame ku zjazdovke, necelých 200 metrov. Inde sa dnes pre lavínové nebezpečie nedá.

Kráčame okolo zasnežených štýlových chát, všade vládne kľud a pokoj. Zjazdovka je ešte prázdna. Pripíname lyže a pomaly šľapeme hore. Peter nás dôchodcov učí techniku otáčania sa v strmom svahu. Keď to ako tak aspoň čiastočne pochopíme, ideme tréningovým tempom hore. Nový sneh v strmých úsekoch zjazdovky nedrží, treba sa poriadne oprieť do palíc. Po necelej hodine sme na vrchole zjazdovky, vo výške 2800 m.n.m. Mierne tu podúva, je hmla, pomerne teplo. Obliekame na seba suché veci a lyžujeme po neupravenej zjazdovke v hlbokom prašane.

Lyžovačka
krásna, ale namáhavá. Som rád, že to zvládam bez zastávky, aj keď veľmi pomaly. Peter je už dávno dolu. Potom ešte raz na vrchol a máme polovicu dnešného tréningu za sebou. Peter si dal prídavok – išiel ešte do polovice.

Makovník sa po druhom zjazde sťažuje, že mu akosi “zmäkla” lyžiarka na pravej nohe. Keď sa na to lepšie pozerá, zisťuje, že zlomil nit na klipsni. Slušného slova na túto galibu nemá, ale kto by aj mal.

Ideme na obed. Dnes varí Paľo, máme francúzsku sáčkovú a druhý chod je výborné pečené mäso so zemiakmi, cestovinami a zeleninou. Chutí nám prenáramne. Paľo sa nám priznal, že má výučný list v odbore kuchár, tak čo sa vraj čudujeme. Takéto dobroty on doma bežne varí. Po obednej sieste sa obliekame a ideme ešte raz na sneh. Predtým však dávame hlavy dokopy a opravujeme Makovníkovu lyžiarku.

Peter ide ako vždy na bežky, Makovník so mnou  na lyžiarsky svah, polyžovať a niečo pošľapať. Paľo má dnes namierené do obchodov, beda – vykúpi v Bormiu a Livigne všetky športové obchody.

ujo Miki

                                                                                                                       

 

 

11.12.2008

  Späť

  Fotogaléria

  náhodná fotgrafia z galérie:

  Podmienky na horách

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

  Hlavní partneri


  Partneri


    ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA