SKIALPINIZMUS.sk

Články

7.12.2008 - Správa z tréningového sústredenia v Santa Caterine (ITA).

Fotoalbum
ďalšie foto »

Zloženie tímu: Peter Svätojánsky, Miki Gebura, Paľo Ohrádka a Peťo Gebura.

Máme za sebou prvý -
zoznamovací deň. Počasie vyšlo na 100%, pošľapali sme tak ako sa na prvý deň dalo. Výšku sme podaktorí celkom cítili, alebo že by to bolo niečim iným?

Po niekoľkých
výšľapoch na zjazdovke sme záver okorenili zjazdom krásnym žľabom v polmetrovom snehu. Po obede bol nariadený povinný spánok, tak tomu sa hovorí dovolenka :-)). Druhá fáza bola na bežkách na zaujímavej bežeckej trati svetových parametrov.
Snehové
podmienky sú vynikajúce, dúfame, že počasie vydrží a my prechodíme ešte veľa zákutí tohto pekného kraja. Pripájam ešte pár slov z toho čo sme zažili.

Paľo Ohrádka - náš
vodič, (tentokrát na NISSAN X-TRAILi). Auto to je priechodné a rýchle, hlavne na kľukatých zasnežených cestách, kde ostatné autá valia 40tkou s reťazami. Tak pochopiteľne sme boli stále v závese za niekým, kto nás brzdil.

Po vjazde
na územie Talianska už cestári vymenili švajčiarsku soľ za kamienky, ktoré veselo obúchavali podvozok našeho autíčka. Ako už asi po 50ty krát, nemohli sme predbehnúť nejaké talianske miniauto, samá zákruta, sem tam auto oproti. A tak pekne v závese dobrých 10 minút. A čo nasledovalo potom? Paľo to už nevydržal, vyhlásil pamätné: „Do p… aj s tvojimi kamienkami, k… Tu už sypú kamene...“, a poď ho do protismeru nasledovať ďalších brzdičov.

V nedeľu
poobede sedíme pri stole, rozprávame, pijeme čaj, čosi jeme. Paľovi začnú pípať hodinky, každú sekundu raz, po chvíľke mu vravím: „Paľo, pípajú ti hodinky“. Paľo s hnevom päťdesiatnika s poruchou sluchu pohotovo odpovedá: “Tak nech pípajú, ja ich je...m, ja to nepočujem!!!“.
Pozdravujeme na Slovensko,

Peťo Gebura

 

 

 

7.12.2008

  Späť

  Fotogaléria

  náhodná fotgrafia z galérie:

  Podmienky na horách

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

  Hlavní partneri


  Partneri


    ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA