SKIALPINIZMUS.sk

Články

19.4.2008 - Slovák šiesty na Majstrovstvách Kanady

Fotoalbum
ďalšie foto »

Po telefonáte s Petrom Svätojánskym minulý štvrtok som sa rozhodol na poslednú chvíľu nastúpiť na štart Majstrovstiev Kanady v skialpinizme. Minulý rok ich Peter vyhral a tak som mal ťažkú pozíciu, keďže ma niektorí domáci pokladali za podobného rýchlika.

Pretek sa konal v sobotu a organízátori ho spravili ešte dlhší ako v minulosti. Išlo sa niečo cez 27km a hodinky namerali 2360m prevýšenie. Štartoval celý kanadský tím a tak som si brúsil zuby na nejaké prestížne skalpy.

Hneď od prvého výšlapu sa mi nešlo veľmi dobre, ale vrave som si, že domov je ešte ďaleko, a aj tak bolo. Keď sa mi po dvoch hodinách konečne rozmrazila voda, tak som sa riadne napil a nohy sa mi začali rozbiehať. Odvtedy to už bola paráda a Kanaďania sa nestíhali čudovať, že prečo som až tak vzadu, keď idem tak rýchlo ako tí vpredu. No každý máme inú taktiku predsa :))

V predposlednom výšľape som sa skoro dotiahol na kanadského reprezentanta a potom rýchlym tempom a zjazdom bez oblúkov som ho dorazil, a naliepali sme pásy spolu. Do stopy sa vopchal skôr a tak som sa zaradil. No 50m pred cieľom sa stopa rozšírila a šprinty na záver dlhých pretekov mi idú.

Šieste miesto nie je na hľadanie sponzorov, ale na pretekárskeho hobíka som spokojný. Pozdravujem všetkých skialpinistov doma.

Stano - web majster

19.4.2008

  Späť

  Fotogaléria

  náhodná fotgrafia z galérie:

  Podmienky na horách

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

  Hlavní partneri


  Partneri


    ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA