SKIALPINIZMUS.sk

Články

16.3.2008 - Medaila je doma! - Pierra Menta - 4. etapa

Dnes bol posledný deň (a etapa) najslávnejšieho skialpinistického preteku - Pierra Menta, 2008. Tento ročník sa zapíše do histórie slovenského skialpinizmu ako veľmi úspešný a to vďaka Petrovím výkonom, ktoré prišli aj napriek všetkým problémom, ktoré ho a jeho parťáka postihli.

Pre Petra, Pierra Menta tohto roku ani nebola na pláne a nakoniec si domov odváža medailu za celkové 3.miesto a víťazstvo v druhej etape. Ešte tri dni pre začiatkom tohto ročníka sa Peter doma akurát vybaľoval po skončení Majstrovstiev sveta, keď mu prišla SMS o ponuke ísť na Pierra Mentu s Patrickom Blancom. No a ak ste sledovali výsledky a túto web stránku, tak určite viete čo všetko sa dialo potom.

V dnešnej etape chalani obsadili 4.miesto a tým zaklincovali brozovú medajlu. Zase mali trochu nešťastia, keď jednému z nich ušla pár metrov lyža, ale nakoniec všetko dobre dopadlo.

Celkové víťazstvo ako i víťazstvo v dnešnej etape si odniesla mladá dvojica - Florent Troillet a Kilian Jornet Burgada. Druhé miesto dnes a aj v celkovom poradí patrí Talianom - Guido Giacomelli a Hansjoerg Lunger.

Na záver veľké poďakovanie všetkým, čo držali palce a samozrejme sledujte Petrovu stránku v najbližších dňoch, lebo určite uverejníme článok od samotného protagonistu týchto išpirujúcich výkonov. - Stano web majster

16.3.2008

  Späť

  Fotogaléria

  náhodná fotgrafia z galérie:

  Podmienky na horách

  Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

  Hlavní partneri


  Partneri


    ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA