SKIALPINIZMUS.sk

Články

21.3.2010 - Memoriál Vlada Tatarku, 20.03.2010

Fotoalbum
ďalšie foto »

http://www.ta3.com/sk/reportaze/148202_memorial-vlada-tatarku

Vo Vysokých Tatrách sa dňa 20.03.2010 uskutočnil 9. ročník skialpinistických pretekov určených pre horských záchranárov pod názvom Memoriál Vlada Tatarku. Horskí záchranári si každoročne merajú svoje sily v tomto preteku v jednotlivých disciplínach a to: lezenie ľadu na čas, lezenie na skale, skialpinistickom krose pozostávajúcom z výstupu a zjazdu a záverečnej disciplíne obrovského slalomu s kanadskými saňami.

Tohto ročníku za medzinárodnej účasti Slovákov, Čechov, Poliakov a Bulharov sa zúčastnilo 44 pretekárov vo všetkých kategóriách.  Lezenie v ľade pretekári absolvovali na "Veverkáči" vo Veľkej Studenej doline. Potom trať preteku viedla do Malej Studenej doliny - Filmárskym žlabom do Lomnického sedla, kde tesne pod sedlom čakala na pretekárov disciplína lezenie na skale. Lyžiarské zdatnosti si horskí záchranári mohli otestovať v Kartárikovom žlabe, ktorým zlyžovali na Skalnaté Pleso, kde ich čakal skialpinistický cross vo Francúzskej mulde. Záverečnú disciplínu obrovského slalomu s kanadskými saňami absolvovali na zjazdovke "Čučoriedky." 

Trať bola prispôsobená snehovým podmienkam a pekné slnečné počasie spríjemňovalo celý pretek. Vo všetkých kategóriách dominovali záchranári Horskej záchrannej služby. Výsledky v prílohe.

Cheap Breitling Replica

http://www.ta3.com/sk/relacie/24_bez-komentara/8930_memorial-vlada-tatarku

 

21.3.2010

Späť

Fotogaléria

náhodná fotgrafia z galérie:

Podmienky na horách

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

Hlavní partneri


Partneri


  ©2009 web stránka :: MAXIMA DATA